Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.81.2021.2.ENB

1) Zasadność potrącenia z kwoty ustalonego odszkodowania zaliczki na podatek dochodowy. 2) Zasadność skorzystania ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych określonego w art. 21 ust. 1 pkt 3 lub 3b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 stycznia 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 11 czerwca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 11 czerwca 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w dniu … 2020 r. złożył swojej pracownicy oświadczenie o rozwiązaniu z nią umowy o pracę na czas nieokreślony bez zachowania okresu wypowiedzenia na podstawie art. 52 § 1 pkt 1 k.p. Pracownica była zatrudniona u Wnioskodawcy od dnia … 2007 r. Ponadto, pracownica … 2018 r. pełniła funkcję sekretarza w X. Uchwałą X została objęta szczególną ochroną stosunku pracy, o czym poinformowano Wnioskodawcę pismem z dnia … 2018 r. Pracownica wniosła do Sądu Pracy odwołanie od otrzymanego oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia, żądając przywrócenia jej do pracy. W toku postępowania sądowego strony zostały skierowane przez sąd do mediacji.

W dniu … 2020 r. strony zawarły przed mediatorem ugodę mediacyjną, zgodnie z którą strony ustaliły:

  1. Pracodawca stosownie do postanowień art. 56 Kodeksu pracy oraz wskutek dokonanych z pracownikiem uzgodnień w przedmiocie wysokości odszkodowania, zobowiązuje się zapłacić pracownikowi kwotę …, tytułem odszkodowania za rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika z naruszeniem przepisów prawa pracy o rozwiązywaniu umów o pracę, stanowiącą równowartość 9-miesięcznego wynagrodzenia brutto pracownika, a także kwotę … tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, w terminie do 7 dni od uprawomocnienia się postanowienia Sądu o zatwierdzeniu ugody zawartej przed mediatorem, wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie na wypadek opóźnienia w płatności wymienionych kwot.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00