Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4017.5.2022.1.AR

Czy w przypadku: - nieotrzymania przez Bank (Biuro Maklerskie) od emitenta, co najmniej na 7 dni przed dokonaniem wypłaty, informacji, o której mowa w art. 26 ust. 2ca ustawy o CIT, lub - otrzymania przez Bank (Biuro Maklerskie) od emitenta informacji, że nie są spełnione warunki z art. 26 ust. 2e ustawy o CIT (niezależnie od prawdziwości lub fałszywości tej informacji), Bank (Biuro Maklerskie) nie ponosi odpowiedzialności za podatek niepobrany, choćby Bank (Biuro Maklerskie) nie pobrał podatku stosownie do art. 26 ust. 2e ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego dotyczących Ordynacji podatkowej jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 marca 2022 r., który dotyczy Ordynacji podatkowej w zakresie ustalenia czy w opisanej we wniosku sytuacji nie ponoszą Państwo odpowiedzialności za niepobranie podatku, o którym mowa w art. 26 ust. 2e ustawy o  CIT.

Treść  wniosku jest  następująca:

Opis stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką akcyjną, bankiem krajowym, prowadzącym działalność bankową w rozumieniu ustawy z 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz.U. z 2021 r. poz. 2439 ze  zm.), polskim rezydentem podatkowym.

Bank prowadzi działalność maklerską w formie biura maklerskiego - X Biuro Maklerskie, jednostki organizacyjnie wyodrębnionej od pozostałej działalności banku zgodnie z  wymogami określonymi w art. 111 ust. 5 ustawy z 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z 2021 r. poz. 328 z późn. zm., dalej: „Biuro Maklerskie”).

W ramach wykonywanej działalności bankowej Wnioskodawca (Biuro Maklerskie) prowadzi rachunki papierów wartościowych oraz rachunki zbiorcze. Za pośrednictwem tych rachunków prowadzonych przez Bank (Biuro Maklerskie) realizowana jest wypłata należności z tytułu:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00