Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 6 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.452.2022.2.KR

Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Finlandii.

Obowiązek podatkowy i opodatkowanie dochodów uzyskanych w Finlandii.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie obowiązku podatkowego i opodatkowania dochodów uzyskanych w Finlandii. Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 26 czerwca 2022 r. (wpływ 26 czerwca 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Posiada Pan miejsce zamieszkania oraz pracy w Finlandii. Pracuje Pan dla fińskiej firmy w oparciu o umowę o pracę (obecnie na czas nieokreślony). W 2021 r. przebywał Pan w Polsce łącznie 146 dni w okresach: 1 stycznia 2021 r. - 17 stycznia 2021 r., 29 kwietnia 2021 r. - 1 sierpnia 2021 r., 26 listopada 2021 r. - 31 grudnia 2021 r. Jest Pan kawalerem oraz nie posiada żadnych dochodów uzyskiwanych w Polsce. Od 28 stycznia 2021 r. do chwili obecnej wynajmuje Pan mieszkanie pod adresem wskazanym we wniosku.

W uzupełnieniu wniosku wskazano, że posiada Pan obywatelstwo polskie. Nie posiada Pan obywatelstwa Finlandii. W okresie obejmującym przedmiotowy wniosek posiadał Pan oraz posiada Pan miejsce zamieszkania do celów podatkowych, a także ośrodek interesów życiowych w Finlandii. W okresie obejmującym przedmiotowy wniosek miał Pan oraz nadal ma Pan miejsce stałego pobytu w Finlandii. Wynajmuje Pan w Finlandii mieszkanie nieprzerwanie od ponad roku, urządził je Pan według własnych potrzeb. Czuje się Pan w tym miejscu stabilnie oraz bezpiecznie, a także planuje Pan tam zostać, dlatego może Pan stwierdzić, że stworzył Pan oraz nadal tworzy swoje stałe ognisko domowe w Finlandii. W okresie obejmującym przedmiotowy wniosek miał Pan oraz nadal ma Pan centrum interesów gospodarczych w Finlandii, gdyż pracuje Pan tam w oparciu o umowę o pracę, odprowadza podatki, opłaca składki zdrowotne, posiada prawo do opieki zdrowotnej. W Finlandii jest również Pana centrum interesów osobistych, gdyż spędza Pan tam większość czasu w ciągu roku, ma Pan tam ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00