Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 lipca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.414.2022.2.KF

Ustalenie rezydencji podatkowej – Wielka Brytania.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 maja 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 29 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia obowiązku podatkowego w Polsce. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 19 lipca 2022 r. (wg daty wpływu). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Głównym miejscem Pana pobytu i pracy jest Wielka Brytania. Posiada Pan status osiedleńca na okres bezterminowy.

Od 14 listopada 2014 r. na stałe pracuje Pan i mieszka w Wielkiej Brytanii. Pracuje Pan w firmie transportowej X. Jest Pan zatrudniony na stanowisku kierowcy kategorii C+E. Od listopada 2014 r. do marca 2016 r. mieszkał Pan u znajomych. Od marca 2016 r. wynajmuje Pan dom od agencji nieruchomości znajdujący się pod adresem (…). Posiada Pan angielski samochód osobowy.

Do Polski przylatuje Pan na urlopy, by odwiedzić rodzinę. Od momentu wyjazdu nie otrzymał Pan żadnych dochodów w Polsce. Przebywa Pan w Wielkiej Brytanii powyżej 183 dni w roku.

27 listopada 2019 r. z nieformalnego związku urodził się Pana syn (…). Dziecko na stałe przebywa w Polsce pod opieką matki (…). Zamieszkują na stałe w (…). Mieszkanie jest własnością matki dziecka, która obecnie nie pracuje i zajmuje się dzieckiem. Pan ponosi koszty ich utrzymania. Nie otrzymuje Pan żadnego zasiłku na dziecko ani z Polski ani z Anglii, ponieważ nadal czeka Pan na decyzję o przyznaniu świadczenia 500+.

(…) 2020 r. miał Pan operację (…) wykonaną w prywatnej klinice ortopedycznej w (…). Za zabieg zapłacił Pan z własnych pieniędzy. Zwrot kosztów otrzymał Pan w Wielkiej Brytanii ze środków Dyrektywy Transgranicznej. Dzięki temu nie naraził Pan na koszt polskiego podatnika.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00