Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26 września 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4015.99.2.2022.BD

Darowizna środków pieniężnych znajdujących się na tym samym koncie bankowym.

Darowizna środków pieniężnych znajdujących się na tym samym koncie bankowym.

Interpretacja indywidualna

- stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od spadków i darowizn jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

22 lipca 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 22 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych nabycia tytułem darowizny od matki środków pieniężnych, znajdujących się na wspólnym koncie bankowym. Wysłaliśmy do Pani wezwanie z 16 września 2022 r., znak: 0111-KDIB2-3.4015.99.2022.1.BD, na które udzieliła Pani odpowiedzi 18 oraz 21 września 2022 r. W odpowiedzi uzupełniła Pani treść wniosku.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Razem z mamą - Panią H. I. posiada Pani wspólne konto bankowe. Mama postanowiła przekazać Pani darowiznę w wysokości ... zł, w ... 2022 r., na podstawie umowy o darowiznę. W związku z tym, w ... zadzwoniła Pani do Krajowej Informacji Skarbowej i otrzymała informację, że darowizna od mamy nie musi być przelewana na inne konto. Po podpisaniu z mamą umowy darowizny, może Pani dysponować darowanymi pieniędzmi ze wspólnego konta.

... 2022 r. chciała Pani złożyć zgłoszenie SD-Z2 w Urzędzie Skarbowym w ... . Tam otrzymała Pani informację, że nie zostanie ono uznane, ponieważ darowizna zachodzi tylko wtedy gdy darowane pieniądze zostaną przekazane z konta na konto. Powołała się Pani na informacje, jakie uzyskała od konsultanta z Krajowej Informacji Skarbowej. Poproszono Panią o interpretacje indywidualną w tej sprawie.

W odpowiedzi ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00