Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.451.2022.4.PJ

Obowiązek podatkowy w związku z dokonaniem korekty cen transferowych.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego w związku z dokonaniem korekty cen transferowych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 8 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego w związku z dokonaniem korekty cen transferowych wpłynął 31 sierpnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka, Wnioskodawca), będąca członkiem Grupy Kapitałowej, w której skład wchodzi w szczególności A Spółka Akcyjna (dalej: A). Druga z ww. spółek to uznany przedsiębiorca funkcjonujący w branży chemicznej. Dla celów prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej A potrzebuje surowców do produkcji. Rolą natomiast Wnioskodawcy jest zakup jednego z surowców pochodzącego z kraju trzeciego (import) w celu jego odsprzedaży do A.

Transakcja pomiędzy Wnioskodawcą, a podmiotem z kraju trzeciego zawsze przeprowadzana jest w walucie dolar amerykański (USD). Dlatego też w odniesieniu do transakcji pomiędzy podmiotami wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej (Wnioskodawcą oraz A) cena sprzedaży jest ustalana również w USD.

Wnioskodawca do ceny zakupu towaru w USD dolicza stałą marżę procentową. Wnioskodawca pragnie zaznaczyć, że wysokość powyższej marży została ustalona przede wszystkim na podstawie marż stosowanych przez porównywalne podmioty gospodarcze, prowadzące zbliżoną działalność oraz w drodze analizy kosztów ponoszonych przez Wnioskodawcę, w tym związanych z realizacją dostaw. Mieści się ona bowiem w rynkowym przedziale średnich marż operacyjnych uzyskiwanych przez porównywalne podmioty niepowiązane prowadzące działalność porównywalną do działalności Wnioskodawcy. Wnioskodawca systematycznie porównuje wysokość ww. marży z analizą porównawczą (benchmarking), tak aby potwierdzić, czy zastosowana marża spełnia warunki transakcji rynkowej pomiędzy nim, a podmiotem powiązanym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00