Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna na dzień 16-06-2024
Porada aktualna na dzień 16-06-2024
Data publikacji: 2023-02-07

Czy należy wliczać do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego wynagrodzenie za opiekę nad zdrowym dzieckiem

PROBLEM

Czy należy wliczać do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego wynagrodzenie za opiekę nad zdrowym dzieckiem płatną w przypadku pracowników administracji i obsługi z art. 188 KP, a w przypadku nauczycieli z art. 67e KN? Program płacowy VULCAN oblicza wynagrodzenie z art. 188KP i 67e KN (dzieląc przez liczbę godzin do przepracowania w danym miesiącu, a następnie mnożąc przez liczbę godzin opieki u pracowników admin. i obsługi oraz dzieląc przez 30 w przypadku nauczycieli) z wszystkich składników wynagrodzenia, tj. z wynagrodzenia zasadniczego, dodatku za wysługę lat, dodatku funkcyjnego, oraz dla nauczycieli także z dodatku motywacyjnego i z godzin ponadwymiarowych, i tak ustalone wynagrodzenia dolicza nam do podstawy wymiary zasiłków. Dodatek za wysługę lat jest wypłacany obok chorobowego, zatem nie wchodzi on do podstawy wymiaru zasiłków. Jednakże w wynagrodzeniu art. 188 KP i art. 67e KN jest jakby zawarta też cześć tego dodatku za wysługę. Czy jest to prawidłowo, tzn. czy należy wliczać całe wynagrodzenia z art.188 KP i 67e KN do podstawy? Czy jednak należy z tego wynagrodzenia z art. 188 KP i art. 67e KN odjąć część dodatku za wysługę lat, aby poniekąd nie był wypłacany podwójnie?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00