Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 05-10-2023
Porada aktualna
na dzień 05-10-2023
Data publikacji: 2023-09-06

Czy montaż kamer podlega rozliczeniu w MPP i oznaczeniu GTU

PROBLEM

Firma świadczy usługi montażu systemu monitoringu wraz z materiałem (kamery, czujniki, rejestrator itd.) na rzecz innych firm. Czy transakcje za tego rodzaju usługi podlegają rozliczeniu zgodnie z zasadami mechanizmu podzielonej płatności, skoro jednorazowa wartość usługi przekracza 15 000 zł? Czy na fakturze i w JPK_V7 powinniśmy stosować oznaczenie GTU_06?

RADA

Świadczone przez firmę usługi montażu systemu monitoringu z koniecznym do jej wykonania materiałem stanowią kompleksową usługę. W związku z tym nie należy ich oznaczać w JPK_V7 kodem GTU_06. Z uwagi jednak na wartość usługi konieczne będzie jej rozliczenie w mechanizmie MPP, gdyż są to usługi wymienione w załączniku nr 15 do ustawy o VAT. Szczegóły w uzasadnieniu.

UZASADNIENIE

Z przedstawionego pytania wynika, że firma świadczy usługi montażu monitoringu wraz z materiałami, które są niezbędne do jej wykonania. Wątpliwości dotyczą konieczności rozliczenia transakcji w mechanizmie podzielonej płatności z uwagi na wartość transakcji, która przekracza 15 000 zł, jak i obowiązku oznaczenia jej w JPK_V7 kodem GTU_06 z uwagi na dostawę różnego ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00