eporadnia.infor.pl 1/2000 z 01.01.2000 [dodatek: eporadnia.infor.pl]
Porada aktualna
na dzień 23.06.2026
Data publikacji: 23.06.2026
Czy faktury za wynajęcie sali powinny być oznaczone wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”
PROBLEM
Jako szkoła podstawowa wynajmujemy sale lekcyjne. Umowa jest na okres czerwiec-sierpień. Za czerwiec faktura przez nas wystawiona będzie na kwotę 1000,00 zł. Za lipiec na kwotę 15 300,00 zł, za sierpień 6000,00 zł. Czy powinniśmy którąś z tych faktur (lub wszystkie) oznaczyć wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”?


