Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2004-01-12

Rozkłady czasu pracy

Ustawą z 14 listopada 2003 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 213, poz. 2081) został całkowicie przebudowany dział szósty - Czas pracy. Omówienie nowych uregulowań rozpoczynamy zasygnalizowaniem najistotniejszych zmian z zakresu problematyki rozkładu czasu pracy.

Sebastian Pióro
Masz wątpliwości, napisz:
prawo.autorzy@infor.pl
Organizowanie pracy w sposób zapewniający pełne wykorzystanie obowiązującego pracownika funduszu czasu pracy jest szczególnym obowiązkiem pracodawcy. Istotnym elementem organizacji procesu pracy są rozkłady czasu pracy pracowników ustalane przez pracodawcę na okres rozliczeniowy, w których wyznacza się dni pracy wraz z określeniem godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w tych dniach oraz dni wolne od pracy.
Ustalenie rozkładu czasu pracy
Rozkłady czasu pracy ustala pracodawca w regulaminie pracy lub układzie zbiorowym pracy albo w obwieszczeniu, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu pracy. Nie ma przeszkód, aby rozkład czasu pracy stanowił jeden z warunków umowy o pracę.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00