Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2007, sygn. IP-PP2-443-51/07-2/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-51/07-2/BM

Czy opisana dostawa towarów do Polski stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, do którego rozliczenia dla celów podatku od towarów i usług obowiązany jest nabywca, a konsekwencji:

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2007r. (data wpływu 30 lipca 2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostaw towarów, których przedmiotem są towary znajdujące się w składach konsygnacyjnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 lipca 2007r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dostaw towarów, których przedmiotem są towary znajdujące się w składach konsygnacyjnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

X jest podmiotem z siedzibą w Wielkiej Brytanii zarejestrowanym dla celów podatku od towarów i usług w Polsce. Spółka dokonuje dostaw określonych towarów z Wielkiej Brytanii do Polski na rzecz polskiego podatnika podatku od towarów i usług. Towary transportowane są z Wielkiej Brytanii lub innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej bezpośrednio do magazynu nabywcy znajdującego się na terenie Polski. Zgodnie z odpowiednią umową zawartą pomiędzy Spółką a nabywcą, w momencie dostawy towarów do magazynu na terytorium Polski, nabywca nabywa prawo do rozporządzania tymi towarami jak właściciel (w szczególności nabywca może pobrać towary z magazynu w dogodnym dla siebie momencie, w praktyce uzależnionym od potrzeb procesu produkcyjnego). Do momentu pobrania towarów z magazynu prawo własności towarów pozostaje po stronie Wnioskodawcy. Od momentu wprowadzenia towarów do magazynu do momentu wyprowadzenia ich do celów produkcyjnych mija od kilku do kilkunastu dni. Dla każdorazowo pobranej partii towarów, w celu udokumentowania wydania towaru nabywcy, Spółka wystawia na rzecz nabywcy fakturę VAT opiewającą na wartość pobranej partii towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00