Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.03.2008, sygn. IBPP1/443-15/08/AL, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP1/443-15/08/AL

Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur VAT dokumentujących wykonanie robót budowlanych związanych z zadaniami inwestycjami realizowanymi w ramach projektu na majątku będącym własnością Gminy i Spółdzielni Mieszkaniowej ?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Gminy T. przedstawione we wniosku z dnia 21 grudnia 2007r. (data wpływu 28 grudnia 2007r.), uzupełnionym pismem z dnia 10 marca 2008r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wykonanie robót budowlanych związanych z zadaniami realizowanymi w ramach projektu pn.: Poprawa funkcjonowania ruchu kołowego, ruchu pieszego i estetyki przestrzeni publicznych w obrębie ulic M, M, W i T w X - I etap jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 grudnia 2007r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wykonanie robót budowlanych związanych z zadaniami realizowanymi w ramach projektu pn.: Poprawa funkcjonowania ruchu kołowego, ruchu pieszego i estetyki przestrzeni publicznych w obrębie ulic M, M, W i T w X - I etap.Wniosek ten uzupełniono pismem z dnia 10 marca 2008r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

W dniu 31 stycznia 2006r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa został złożony wniosek Gminy pn.: Poprawa funkcjonowania ruchu kołowego, ruchu pieszego i estetyki przestrzeni publicznych w obrębie ulic M, M, W i T w X - I etap.Wniosek został złożony w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006 do priorytetu 3. Rozwój lokalny, działanie 3.3 Zdegradowane obszary miejskie, przemysłowe i powojskowe, poddziałanie 3.3.1 Rewitalizacja obszarów miejskich. Celem działania 3.3.1 jest zachęcanie do rozwijania nowych form aktywności gospodarczej generujących miejsca pracy poprzez oferowanie infrastruktury do prowadzenia działalności dostosowanej do potrzeb nowych przedsiębiorstw (...). Zasadniczym celem tego działania jest ożywienie gospodarcze i społeczne, w tym nadanie obiektom i terenom zdegradowanym nowych funkcji społeczno-gospodarczych poprzez rewitalizację i odnowę zdegradowanych obszarów miast i dzielnic mieszkaniowych w miastach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00