Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.02.2008, sygn. IPPP1-443-671/07-2/JB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-671/07-2/JB

czy w przedmiotowej sprawie mamy do czynienia z międzynarodowym transportem towarów?kiedy powstaje obowiązek podatkowy w przypadku transportu międzynarodowego?czy w przypadku międzynarodowego transportu towarów na trasie X port morski w H skład celny w Polsce, usługa transportu lądowego od granicy Polski do składu celnego będzie opodatkowaną stawką 0% czy 22%?czy transport na trasie port morski w H skład celny w Polsce należy zakwalifikować jako wewnątrzwspólnotową usługę transportu towarów?czy do podstawy opodatkowania w imporcie towarów należy doliczyć koszty transportu opodatkowane wcześniej jako import usług, w przypadku, kiedy towar zostaje wyprowadzony ze składu celnego na terytorium Polski?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2007r. (data wpływu 12 grudnia 2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia usługi transportowej związanej z importem towarów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 grudnia 2007r. (data nadania) został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia usługi transportowej związanej z importem towarów.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny;

Spółka sprowadza towary z Chin. Transport rozpoczyna się w X, towar dociera do H. Koszt transportu do portu morskiego w H zawarty jest w cenie towaru. Od H do Polski koszty transportu ponosi Spółka. Na terenie RP towar jest obejmowany procedurą składu celnego. Następnie część towaru jest wprowadzana do obrotu w Polsce, a część otrzymuje inne przeznaczenie jest sprzedawany na U. Organizacja transportu na odcinku H (port) skład celny w Polsce zostaje powierzona podmiotowi niemieckiemu. Podmiot ten wystawia Spółce niemiecką fakturę VAT na w/w transport.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00