Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2009, sygn. ITPB3/423-632/08/DK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-632/08/DK

Czy różnica w wartości pożyczki efektywnie zaciągniętej względem wartości pożyczki ustalonej po jej przewalutowaniu nie powinna zostać zakwalifikowana jako przychód wynikający z któregokolwiek ze źródeł wskazanych w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2008 r. (data wpływu 3 listopada 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z przewalutowaniem pożyczki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 listopada 2008 r. do tut. organu wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej w sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z przewalutowaniem pożyczki.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie szeroko rozumianej obsługi rynku nieruchomości polegającej m.in. na wznoszeniu kompletnych budynków i budowli, kupnie i sprzedaży nieruchomości na własny i cudzy rachunek, wynajmie nieruchomości. Działalność ta wiąże się z koniecznością pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania koniecznych w szczególności do zakupu nieruchomości, na której Podatnik będzie realizował inwestycję budowlaną w postaci wielkopowierzchniowego obiektu handlowego. Finansowanie następuje najczęściej w formie pożyczek od podmiotów zagranicznych, w tym także udziałowców Spółki, udzielanych często w walucie obcej, takiej jak euro czy dolar amerykański.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00