Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2010, sygn. ILPP1/443-663/10-4/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP1/443-663/10-4/MK

Opodatkowanie dostawy działek budowlanych. Przekazanie gospodarstwa rolnego. Rolnik sprzedający pszenicę. Dzierżawa działek za opłatę podatku rolnego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2010 r. (data wpływu 18 czerwca 2010 r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 sierpnia 2010 r. (data wpływu 10 sierpnia 2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek gruntowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży działek gruntowych. Dnia 10 sierpnia 2010 r. wniosek uzupełniono o doprecyzowanie opisu zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W roku 1990 rodzice Wnioskodawczyni przekazali jej nieodpłatnie gospodarstwo rolne, w formie aktu notarialnego, uzyskując w ten sposób renty rolnicze. Zainteresowana stała się w takiej sytuacji właścicielem tego gospodarstwa rolnego oraz została płatnikiem składek z tytułu ubezpieczenia społecznego rolników (KRUS) i jest nim do obecnej chwili. Dom przejęty od rodziców, a w którym obecnie mieszka ze swoją rodziną, jest bardzo stary, zawilgocony i zagrzybiony. Położony jest najniżej na całej ulicy, dlatego też przy ulewnych deszczach jest ciągle zalewany. Z powodu wilgoci dzieci bardzo chorują na górne drogi oddechowe. Wciąż pojawiają się pęknięcia na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Drogą obok nieruchomości przejeżdżają samochody ciężarowe z kopalni, wywołując wstrząsy i powstawanie wciąż nowych pęknięć ścian w budynku. Obok domu przepływa rów, który często również wylewa podtapiając dom i budynki gospodarcze.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00