Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.09.2011, sygn. ITPP1/443-936/11/TS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-936/11/TS

Stosowanie preferencyjnej stawki podatku oraz określenie momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw wody chłodniczej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2011 r. (data wpływu 5 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania preferencyjnej stawki podatku oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw wody chłodniczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lipca 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stosowania preferencyjnej stawki podatku oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu dostaw wody chłodniczej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wytwarza wodę chłodniczą, uzyskiwaną poprzez chemiczną obróbkę wody rzecznej. Woda chłodnicza pompowana jest do zamkniętego układu technologicznego, którego zadaniem jest odebranie ciepła powstałego w wyniku procesów chemicznych i przemysłowych zachodzących na instalacjach produkcyjnych. Z układu powraca taka sama ilość wody, o tych samych parametrach chemicznych, jednak o podwyższonej temperaturze. Woda ta poddawana jest chłodzeniu na chłodniach wentylatorowych, gdzie następuje jej częściowe odparowanie do atmosfery. W związku z powyższym niezbędne jest okresowe uzupełnianie ilości wody znajdującej się w obiegu chłodniczym. Wytwarzana przez Spółkę woda chłodnicza przeznaczana jest zarówno na cele własne, jak również na sprzedaż. Do rozliczeń z kontrahentami oraz dla własnych kalkulacji Spółka przyjęła jednostkę m3. Spółka wskazała, iż w dniu 23 grudnia 2010 r. wystąpiła do Ośrodka Klasyfikacji i Nomenklatur Urzędu Statystycznego w Łodzi o nadanie symbolu PKWiU dla opisanego wyrobu. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Łodzi, zgodnie z zasadami metodycznymi PKWiU 2008, sklasyfikował wodę chłodniczą pod symbolem PKWiU 35.30.21.0 jako lód, włączając lód do celów chłodniczych innych niż żywnościowe (pismo z dnia 31 grudnia 2010 r.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00