Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2011, sygn. IPPB5/423-580/11-2/JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-580/11-2/JC

Jak należy rozumieć w sytuacji przedstawionej we wniosku obowiązek sporządzania tzw. dokumentacji podatkowej przewidziany w art. 9a ustawy CIT, czego dotyczy termin transakcja użyty w tym przepisie i do czego należy odnosić kwoty progowe wyrażone w EURO decydujące o tym czy występuje obowiązek sporządzenia takiej dokumentacji?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10.06.2011 r. (data wpływu 24.06.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ww. ustawy, w związku z zawartą umową cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.06.2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowej, o której mowa w art. 9a ww. ustawy, w związku z zawartą umową cash poolingu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka przystąpiła z dniem 1 stycznia 2011 roku do funkcjonującego w grupie kapitałowej scentralizowanego systemu zarządzania środkami pieniężnymi i płynnością finansową (cash-pooling). Ideą tego systemu jest optymalizacja zarządzania środkami pieniężnymi i płynnością finansową każdego z podmiotów w nim uczestniczących, mająca na celu z jednej strony zagwarantowanie korzystnych odsetek od nadwyżek środków pieniężnych dla podmiotów posiadających takie nadwyżki, zaś z drugiej zagwarantowanie korzystnego i dostępnego od ręki finansowania działalności dla podmiotów nieposiadających wystarczających wolnych środków pieniężnych, przy jednoczesnym zapewnieniu i utrzymywaniu bieżącej płynności finansowej każdego z podmiotów uczestniczących w systemie na optymalnym poziomie. Zarządzaniem systemem, w tym transferem środków oraz naliczaniem i wypłacaniem odsetek zajmuje się całościowo i kompleksowo wytypowany do tego podmiot grupy (Cash-Pool Lider), z siedzibą w Niemczech, który w swoim biurze w H. posiada wykwalifikowany zespół osób kompetentnych do wykonywania tego typu czynności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00