Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.02.2012, sygn. ILPP4/443-755/11-3/BA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-755/11-3/BA

Podatek od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia dla czynności polegających na udzieleniu dodatkowej gwarancji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 10 listopada 2011 r. (data wpływu 15 listopada 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia dla czynności polegających na udzieleniu dodatkowej gwarancji jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 listopada 2011 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia dla czynności polegających na udzieleniu dodatkowej gwarancji.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

W celu zwiększenia sprzedaży oraz zachęcenia klientów do zakupów towarów, Spółka planuje wprowadzić udzielenie dodatkowej gwarancji na kolejne dwa lata po zakończeniu podstawowego okresu gwarancji. Za określoną cenę, finalny nabywca otrzymałby gwarancję bezpłatnej naprawy w przypadku wystąpienia usterki w okresie objętym dodatkową gwarancją. Cena za uzyskanie dodatkowej gwarancji nie byłaby uwzględniona na fakturze dokumentującej sprzedaż towaru, gdyż nabywca nie dokonywałby zakupu dodatkowej gwarancji w chwili zakupu towaru lecz miałby możliwość jej nabycia w terminie późniejszym. Udzielenie dodatkowej gwarancji zostałoby udokumentowane poprzez wystawienie faktury ze stawką ZW, potwierdzającej uiszczenie opłaty w zamian za zobowiązanie się sprzedawcy do usunięcia wady, która wystąpi w sprzedanej rzeczy w ciągu terminu określonego w dodatkowej gwarancji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00