Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.12.2013, sygn. ITPP2/443-1062/13/EK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1062/13/EK

Sposób udokumentowania odsprzedaży towarów i usług w związku z rozliczeniem kosztów wspólnych oraz kosztów zadań oraz uznania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu przekazania dotacji poszczególnym członkom konsorcjum

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 września 2013 r. (data wpływu 2 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu udokumentowania odsprzedaży towarów i usług w związku z rozliczeniem kosztów wspólnych oraz rozliczeniem kosztów zadań oraz uznania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu przekazania dotacji poszczególnym członkom konsorcjum jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu udokumentowania odsprzedaży towarów i usług w związku z rozliczeniem kosztów wspólnych oraz rozliczeniem kosztów zadań oraz uznania za czynność niepodlegającą opodatkowaniu przekazania dotacji poszczególnym członkom konsorcjum.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

W dniu 30 stycznia 2013 r. Spółka (zwana dalej: Wnioskodawcą, EOP) zawarła umowę konsorcjum z trzema podmiotami należącymi do grupy kapitałowej E. Zgodnie z umową, konsorcjum nie stanowi odrębnego podmiotu, lecz ma na celu wspólną realizację Projektu przez odrębne podmioty gospodarcze. Spółka pełni w konsorcjum rolę lidera (dalej: Lider), pozostałe podmioty są członkami konsorcjum (dalej: Członkowie). Lider oraz Członkowie są nazywani łącznie Stronami. Dodatkowo, Lider wyznacza koordynatora konsorcjum (dalej: Koordynatora), będącego odrębnym podmiotem gospodarczym, który zajmuje się bieżącym zarządzaniem pracami konsorcjum, organizacją jego prac oraz wykonuje inne zadania zlecone przez Lidera.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00