Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.09.2013, sygn. ILPP4/443-255/13-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-255/13-2/EWW

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania, czy dostawa towaru do kontrahenta hiszpańskiego za pośrednictwem magazynu typu call-off stock położonego w Hiszpanii spełnia przesłanki do uznania jej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2013 r. (data wpływu 6 czerwca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy dostawa towaru do kontrahenta hiszpańskiego za pośrednictwem magazynu typu call-off stock położonego w Hiszpanii spełnia przesłanki do uznania jej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 czerwca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, czy dostawa towaru do kontrahenta hiszpańskiego za pośrednictwem magazynu typu call-off stock położonego w Hiszpanii spełnia przesłanki do uznania jej za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Spółka wynajęła od specjalistycznej firmy logistycznej nie będącej odbiorcą jej towarów magazyn położony w Hiszpanii. Do magazynu Spółka będzie przemieszczać wyprodukowane przez siebie towary handlowe w postaci bulionów, zup instant oraz zup w proszku. Zgodnie ze stosowanym schematem transakcji, towary są pobierane z opisanego powyżej magazynu przez określonego, znanego Spółce kontrahenta, posiadającego siedzibę w kraju lokalizacji magazynu oraz będącego czynnym podatnikiem VAT-UE w Hiszpanii. W momencie wysyłki towarów z Polski na terytorium Hiszpanii w którym zlokalizowany jest magazyn jest wiadomym, że towary zostaną sprzedane z magazynu wyłącznie na rzecz kontrahenta Spółki, który jest wyłącznym nabywcą towarów, po tym jak znajdą się one w magazynie w Hiszpanii. Do momentu pobrania towarów z magazynu przez kontrahenta Spółki, prawo do rozporządzania towarami jako właścicielowi przysługuje Spółce i przechodzi na kontrahenta w momencie pobrania towarów z magazynu. Dostawa towarów z magazynu odbywa się zawsze na terytorium Hiszpanii. Spółka nie jest podmiotem zarejestrowanym dla potrzeb podatku od wartości dodanej w Hiszpanii, tj. w kraju położenia magazynu, albowiem przy dostawach w wyżej opisanych warunkach podmiotem zobowiązanym do rozliczenia transakcji kwalifikowanej jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów jest jego nabywca.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00