Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.07.2013, sygn. IPPP2/443-460/13-2/KG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-460/13-2/KG

opodatkowanie podatkiem VAT czynności świadczonych na podstawie umowy zlecenia

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2013 r. (data wpływu 15 maja 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności świadczonych na podstawie umowy zlecenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 maja 2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT czynności świadczonych na podstawie umowy zlecenia.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Zainteresowana jest radcą prawnym wpisanym na listę radców w OIRP. Od kilku lat Wnioskodawczyni ma zarejestrowaną działalność gospodarczą: kancelarię radcy prawnego. W styczniu 2013 r. Strona zawarła cywilnoprawną umowę zlecenia ze Stowarzyszeniem, zaś przedmiotem umowy jest udzielanie przez Wnioskodawczynię organizacjom pozarządowym z terenu W . konsultacji z zakresu prawnych aspektów ich tworzenia i funkcjonowania w ramach projektu ...

W zakres konsultacji wchodzi m.in. tematyka rejestracji podmiotów w KRS, uzyskanie statusu OPP w KRS, problemy prawne w kontaktach z darczyńcami, obowiązki wobec US, obowiązki wobec ZUS, prawo związane w użytkowaniem lokalu, konflikty związane z prawem pracy, procedury prawne związane z zarządzaniem personelem w organizacji, stosowanie ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Umowa obejmuje zlecenie w wymiarze 120 godzin rocznie za określoną w umowie stawkę godzinową w siedzibie Stowarzyszenia oraz drogą mailową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00