Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2013, sygn. IPPP3/443-868/13-2/SM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-868/13-2/SM

brak zwolnienia świadczonych usług na rzecz podmiotu leczniczego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 19.09.2013 r. (data wpływu 19.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania świadczonych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Podatnik jest czynnym płatnikiem podatku VAT i prowadzi indywidualną działalność gospodarczą osoby fizycznej polegającą na świadczeniu usług wobec podmiotu leczniczego. W ramach tej współpracy:

  • Zarządza funkcjonowaniem placówki, organizacją stanowiska oraz czasu pracy lekarzy i asystentury.
  • Na terenie przychodni stomatologicznej organizuje i koordynuje akcje służące profilaktyce i poprawie zdrowia w postaci organizacji wykładów instruktażowych oraz przeglądów stomatologicznych u dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i przedszkoli.
  • Zajmuje się dostarczaniem towarów niezbędnych do leczenia stomatologicznego, w postaci zakupu, transportu i rozładowaniu leków, narzędzi oraz materiałów stomatologicznych i sprzętu.

Przez cały okres świadczenia wyżej wymienionych usług podatnik płacił podatek VAT w wysokości 23%.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00