Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.03.2014, sygn. ITPP2/443-1388/13/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1388/13/RS

Stawka 0% na usługi pomocnicze związanych z WDT i sposób dokumentowania ww. usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 13 grudnia 2013 r. (data wpływu 17 grudnia 2013 r.), uzupełnionym w dniach 18 lutego i 4 marca 2014 r. (daty wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do usług pomocniczych związanych z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów oraz sposobu udokumentowania ww. usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniach 18 lutego i 4 marca 2014 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku do usług pomocniczych związanych z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów oraz sposobu udokumentowania ww. usług.

We wniosku oraz jego uzupełnieniach, przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka produkuje i sprzedaje swoim klientom klosze szklane produkowane przy użyciu form drewnianych lub żeliwnych. Formy do wyrobu kloszy są robione pod konkretny wzór zaakceptowany i zastrzeżony przez kontrahenta, a ze względów ekonomicznych nie są wysyłane do kontrahenta wraz z dostarczanym towarem, bowiem mogą być wykorzystywane do realizacji kolejnych zamówień na konkretny klosz. Na koszty przygotowania formy do produkcji kloszy składają się koszty opracowania wzoru oraz produkcji formy (materiał w postaci odlewu). Nie ma możliwości użycia formy do innych celów, gdyż przygotowana jest dla konkretnego wzoru klosza zaakceptowanego i zastrzeżonego przez kontrahenta. Poza wynagrodzeniem za towar, Spółka obciąża w momencie dostawy towarów (kloszy szklanych) kontrahentów z Unii Europejskiej odrębną kwotą za przygotowanie formy do ich produkcji. Klosze produkowane przez Spółkę przy użyciu form drewnianych i żeliwnych są przemieszczane z Polski na terytorium innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Przy dostawach spełnione są warunki określone w art. 42 ust. 1 i 3 ustawy o podatku od towarów i usług. Formy drewniane lub żeliwne do produkcji kloszy szklanych są ostatecznie wytwarzane przez Spółkę, która nabywa niezbędne materiały do ich wytworzenia. Nabywca kloszy nie jest zainteresowany nabyciem tych form, gdyż dla niego istotne znaczenie ma produkt finalny w postaci kloszy szklanych. Formy pozostają własnością Spółki. Formy te ulegają zużyciu podczas wielokrotnego wykorzystania w procesie produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00