Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.07.2014, sygn. ITPP3/443-193/14/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-193/14/AT

Zasady odliczania podatku naliczonego w związku z przyznanym skontem.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2014 r. (data wpływu 17 kwietnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych z tytułu nabycia towarów i usług ze skontem, bez konieczności zmniejszania kwoty podatku naliczonego w związku z tym skontem w oparciu o przepis art. 86 ust. 19b ustawy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur otrzymanych z tytułu nabycia towarów i usług ze skontem, bez konieczności zmniejszania kwoty podatku naliczonego w związku z tym skontem w oparciu o przepis art. 86 ust. 19b ustawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka dokonuje zakupów towarów i usług u podmiotów krajowych. Zakupione towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Obowiązek podatkowy dla nabywanych towarów i usług powstaje na zasadach ogólnych z chwilą dokonania dostawy lub wykonania usługi. Spółka posiada dokumentację potwierdzająca przyjęcie towaru/wykonanie usługi. Na podstawie otrzymanej faktury VAT, po potwierdzeniu przyjęcia towaru/wykonania usługi, Spółka dokonuje płatności. Otrzymane faktury są wystawiane na wartości nieuwzgledniające skonta. Płatności są odpowiednio pomniejszane w stosunku do wartości wykazanych na fakturach (w zależności od zawartych porozumień - % wartości brutto faktury).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00