Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2014, sygn. ITPP3/443-315/14/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-315/14/AT

Brak obowiązku rozpoznania WNT oraz transakcji krajowej w związku z nabyciem i sprzedażą suszu jajecznego w Bułgarii transportowanego bezpośrednio z Bułgarii do .

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2014 r. (data wpływu 17 czerwca 2014 r.), uzupełnionym w dniu 21 lipca 2014 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • braku obowiązku rozpoznania na terytorium kraju i opodatkowania czynności wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów w ramach transakcji łańcuchowej jest prawidłowe;
  • braku obowiązku rozpoznania na terytorium kraju i opodatkowania czynności dostawy towaru w ramach transakcji łańcuchowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 21 lipca 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku rozpoznania na terytorium kraju i opodatkowania czynności wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i dostawy towarów w ramach transakcji łańcuchowej.

We wniosku przedstawiono dwa następujące stany faktyczne.

Wnioskodawca jako osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą pod firmą i jest zarejestrowany jako czynny podatnik VAT UE. Jego firma nazywana dalej jako firma A współpracuje z firmą B z siedzibą w Bułgarii w zakresie zakupów w tej firmie proszku jajecznego oraz usług suszenia jaj kurzych. Zakupiony w firmie B susz jajeczny trafia z reguły do Jego firmy A w Polsce i taka transakcja jest rozpoznawana przez Wnioskodawcę jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT). Bywają również transakcje, w których zakupiony w firmie B susz jajeczny jest sprzedawany przez A innej firmie C z siedzibą na terytorium Polski, a towar transportem organizowanym przez Jego firmę A na polecenie firmy C jest transportowany bezpośrednio z Bułgarii do wskazanego przez C kontrahenta D z siedzibą na Słowacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00