Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2014, sygn. ILPP2/443-1056/13-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1056/13-2/SJ

Czy przepisy Rozporządzenia oraz ustawy o VAT w brzmieniu obowiązującym do końca 2013 r. należy interpretować w ten sposób, że dla udokumentowania udzielenia Rabatu, Spółka może wystawiać fakturę korygującą zawierającą wyłącznie elementy treści wymienione w § 13 ust. 3 i 8 Rozporządzenia?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. reprezentowanej przez Doradcę Podatkowego, przedstawione we wniosku z 29 października 2013 r. (data wpływu 31 października 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania udzielenia Rabatu przez Spółkę - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 października 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania udzielenia Rabatu przez Spółkę.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej Spółka ) prowadzi działalność w zakresie sprzedaży m.in. okuć meblowych.

Spółka przyznaje niektórym nabywcom jej towarów półroczny rabat potransakcyjny (dalej Rabat), w odniesieniu do wszystkich dostaw towarów zafakturowanych przez Spółkę na danego odbiorcę w danym półroczu. Wspomniany Rabat odnosi się także do wszystkich usług wykonanych w danym półroczu przez Spółkę na rzecz danego odbiorcy, jeżeli takie usługi oprócz dostaw towarów wystąpią, przy czym ich udział w sprzedaży Spółki jest zdecydowanie mniejszy.

Sposób wyliczenia Rabatu jest ustalony w umowach (porozumieniach) z odbiorcami (oraz aneksach do tych umów). W treści tych umów Rabat określany jest mianem premii pieniężnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00