Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2014, sygn. ILPP2/443-89/14-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-89/14-2/JK

Jaką stawką podatku VAT będzie opodatkowana usługa świadczona przez Spółkę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z 28 stycznia 2014 r. (data wpływu 29 stycznia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania usług medycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia od opodatkowania usług medycznych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza świadczyć usługi medyczne polegające na ciągłym monitorowaniu stanu nawodnienia pacjenta będącego pod opieką szpitala lub niepublicznej stacji dializ w oparciu o platformę telemedyczną.

Spółka utworzy podmiot leczniczy poradnię nefrologiczną na podstawie przepisów Ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej. Podmiot leczniczy zostanie wpisany do rejestru podmiotów leczniczych prowadzonego przez Wojewodę.

Podmiot leczniczy zgodnie z przywołaną podstawą prawną musi spełniać określone wymogi formalne, w tym zatrudniać fachowy personel medyczny. Poradnia nefrologiczna zatrudniać więc będzie lekarzy nefrologów oraz pielęgniarki z doświadczeniem nefrologicznym, a działalność będzie wykonywana w pomieszczeniach należących do Spółki, spełniających warunki określone dla funkcjonowania poradni nefrologicznej.

Parametry zdrowotne pacjenta otrzymywane w toku ciągłego ambulatoryjnego monitorowania stanu nawodnienia pacjenta będą przesyłane na serwer X, a personel fachowy zatrudniony przez Spółkę będzie dokonywał merytorycznej oceny danych medycznych. Dane nieprawidłowe będą niezwłocznie sygnalizowane pacjentowi i lekarzowi prowadzącemu pacjenta w ośrodku dializ. Zatem rola personelu medycznego podmiotu leczniczego X będzie sprowadzać się do monitorowania procesu terapeutycznego, udzielania konsultacji lekarskich i pielęgniarskich pacjentom oraz publicznym i niepublicznym stacjom dializ. Tak więc usługa ma wszystkie cechy świadczenia zdrowotnego. Konsultacje lekarskie udzielane na podstawie danych uzyskanych z elektronicznego monitoringu stanu nawodnienia pacjenta prowadzone przez X będą odbywać się w według schematu:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00