Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2014, sygn. IPPP2/443-545/14-3/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-545/14-3/MM

możliwość dokonania korekty zgłoszenia rejestracyjnego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. 2012 r., poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 3 czerwca 2014 r. (data wpływu 12 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej w zakresie możliwości dokonania korekty zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług oraz Ordynacji podatkowej w zakresie możliwości dokonania korekty zgłoszenia rejestracyjnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W dniu 30 stycznia 2013 roku złożone zostało przez pełnomocnika (za pośrednictwem przekazu elektronicznego) zgłoszenie aktualizacyjne VAT-R w zakresie prowadzonej przez Zainteresowanego działalności gospodarczej polegającej na usługowym wykonywaniu przewozu taksówkowego. Zgodnie z tym zgłoszeniem, począwszy od lutego 2013 roku, Podatnik dokonał rezygnacji ze stosowanej przeze siebie formy opodatkowania przeznaczonej dla osób prowadzących działalność taksówkarską. Jednocześnie zamiarem podatnika było skorzystanie z przysługującego mu ze względu na niską kwotę przychodu zwolnienia z opłacania podatku VAT, jednak na skutek przeoczenia dokonanego w zgłoszeniu składanym przez pełnomocnika, w złożonym zgłoszeniu nie została zaznaczona pozycja wskazująca na korzystanie przez podatnika z przysługującego mu zwolnienia z opłacania podatku VAT. Jednocześnie w przedmiotowym zgłoszeniu nie wskazana została również rezygnacja z przysługującego podatnikowi zwolnienia, a nie wskazanie tej okoliczności nastąpiło ze względu na chęć skorzystania przez podatnika z przysługującego mu zwolnienia jako podatnikowi osiągającemu niskie przychody z prowadzonej działalności gospodarczej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00