Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2015, sygn. ITPP2/4512-103/15/AW, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/4512-103/15/AW

Opodatkowanie sprzedaży znaku towarowego, podstawa opodatkowania oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2015 r. (data wpływu 30 stycznia 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży znaku towarowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 stycznia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży znaku towarowego, podstawy opodatkowania oraz momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu tej czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Spółka jest właścicielem prawa ochronnego do znaku towarowego zarejestrowanego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: Znak towarowy). W ramach restrukturyzacji, Spółka rozważa sprzedaż Znaku towarowego do spółki kapitałowej (dalej: Nabywca). Przedmiotem sprzedaży w takim przypadku byłby wyłącznie Znak towarowy. W ramach transakcji nie będzie przenoszone prawo do dysponowania jak właściciel innymi składnikami. W przypadku, gdy na moment sprzedaży będą występować zobowiązania lub wierzytelności związane ze Znakiem towarowym, Spółka oraz Nabywca nie podejmą próby ich przeniesienia w ramach sprzedaży. W ramach sprzedaży nie dojdzie również do przeniesienia zakładu pracy w trybie art. 23 Kodeksu pracy. W przypadku dokonania sprzedaży Znaku towarowego na rzecz Nabywcy, umowa sprzedaży będzie przewidywała obowiązek zapłaty przez niego ceny sprzedaży określonej jako cena netto oraz podatek VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00