Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2015, sygn. ITPP1/4512-171/15/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/4512-171/15/BK

Zwolnienie - usługi rachunkowe.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 12 lutego 2015 r. (data wpływu 16 lutego 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 lutego 2015 r. został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Od 5 lat prowadzi Pani małe Biuro Rachunkowe (tylko popołudniami, gdyż pracuje na etacie w branży niezwiązanej z prowadzoną działalnością), świadcząc usługi polegające na kompleksowej obsłudze rachunkowo-księgowej i płacowej klientów w zakresie prowadzonych przez nich działalności gospodarczych. Usługi rachunkowo-księgowe są świadczone na podstawie umów wiążących biuro z klientami. Zgodnie z zawartymi umowami prowadzi Pani swoimi klientom m.in. książki przychodów i rozchodów, jedną księgę rachunkową dla stowarzyszenia, ewidencje dla potrzeb zryczałtowanego podatku dochodowego, rejestry podatku VAT, sporządza listy płac oraz deklaracje ZUS. Deklaracje podatkowe sporządza Pani tylko klientom, z którymi ma zawartą umowę, jednak deklaracji tych nie podpisuje. Sporządza Pani również zeznania roczne PIT-36, PIT-28, deklaracje PIT-4R oraz informacje PIT-11 na podstawie zapisanych danych w księgowym programie komputerowym. W związku z ostatnią zmianą przepisów deklaracje PIT-4R sporządzone dla klientów zostały przesłane drogą elektroniczną do organów podatkowych za pomocą bezpiecznego podpisu elektronicznego. Informacje PIT-11 również zostaną do 28 lutego przesłane drogą elektroniczną. Wszystkie wymienione usługi wykonuje Pani w ramach kompleksowej obsługi rachunkowo-księgowej, wynikającej z zawartych umów i nie zawiera Pani odrębnych zleceń z klientami w tym zakresie. Działalność, którą Pani prowadzi jest sklasyfikowana wg PKD (2007) pod symbolem 69.20Z jako działalność rachunkowo-księgowa, doradztwo podatkowe , jednak w ramach działalności wykonuje Pani i będzie tylko wykonywać tylko usługi rachunkowo-księgowe i nie wykonuje usług o charakterze doradczym ani nie udziela porad prawnych i nie będzie wykonywać żadnych czynności doradczych, o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy o VAT. Ze względu na niskie obroty nie jest Pani zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00