Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.06.2015, sygn. ILPP4/4512-1-94/15-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-94/15-2/EWW

Podatek od towarów i usług w zakresie obowiązków rejestracyjnych Wnioskodawcy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2015 r. (data wpływu 13 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązków rejestracyjnych Wnioskodawcy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązków rejestracyjnych Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka prowadzi działalność polegającą na wyrobie i sprzedaży tradycyjnych gier planszowych. Wnioskodawca korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o podatku od towarów i usług. Spółka chce sprzedawać swoje wyroby w krajach należących do UE oraz dokonać wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. W związku z zamiarem dokonywania WNT, Wnioskodawca zamierza dokonać rejestracji na potrzeby wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów za pomocą formularza VAT-R, zaznaczając w formularzu kwadraty w sekcji C1-30 oraz w sekcji C3-60, w pozostałym zakresie korzystając nadal ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9. W takim wypadku podatnik zostaje zarejestrowany jako podatnik VAT UE jedynie na potrzeby wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. W przypadku sprzedaży towarów do krajów UE podatnik nie może korzystać z numeru NIP UE, ponieważ nie może rozpoznawać wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów zgodnie z art. 13 ust. 6 ustawy o podatku od towarów i usług. W takim wypadku, podmiot sprzedaje towary do krajów UE, nie rozpoznaje WDT, a dokonuje sprzedaży jako podmiot zwolniony na mocy art. 113 ust. 1 i 9. Spółka po uzyskaniu VAT UE na potrzeby WNT może nadal korzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy VAT, do sprzedaży towarów w Polsce i w krajach UE. Taką interpretację Spółka otrzymała na infolinii Krajowej Informacji Podatkowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00