Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.01.2015, sygn. IPPP3/443-1072/14-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1072/14-2/ISZ

w zakresie określenia miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2014 r. (data wpływu 27 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 października 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Przedmiotem działalności A. sp. z o.o. Spółka, Podatnik jest działalność w zakresie telekomunikacji. Spółka jest czynnym podatnikiem VAT.

Spółka świadczy usługi telekomunikacyjne jako operator wirtualny w modelu MNVO. Nabywcami usług są również osoby fizyczne nie będące podatnikami VAT.

Usługi telekomunikacyjne świadczone są m.in. za pomocą doładowań kart Dogadania. Karty Dogadania działają wyłącznie w Zakładach Karnych położonych na terytorium RP. Zdarzają się sytuacje, w których płatnik nie jest jednocześnie nabywcą, w szczególności w sytuacji, w której rodzina osadzonego w zakładzie karnym doładowuje konto telefoniczne tej osoby. Podatnik nie wyklucza, że kraj będący miejscem zamieszkania płatnika może się różnić od miejsca faktycznej konsumpcji, którym będzie zawsze terytorium RP. Przykładowo płatnikiem może być osoba mająca miejsce zamieszkania i rachunek bankowy w Niemczech, zaś korzystającym z karty na terytorium RP - osoba fizyczna mająca miejsce zamieszkania w Polsce lub w innym kraju unijnym bądź pozaunijnym (zawsze z chwilą korzystania z usługi - osadzona w zakładzie karnym znajdującym się na terytorium RP).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00