Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.06.2015, sygn. IPPP3/4512-172/15-2/JŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-172/15-2/JŻ

Rozpoznanie wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, przemieszczonych na terytorium Polski wraz z ich powrotnym wywozem z terytorium Polski

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 11 lutego 2015 r. (data wpływu 2 marca 2015 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, przemieszczonych na terytorium Polski wraz z ich powrotnym wywozem z terytorium Polski jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, przemieszczonych na terytorium Polski wraz z ich powrotnym wywozem z terytorium Polski.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jest podmiotem prawa brytyjskiego prowadzącym działalność m.in. w zakresie leasingu helikopterów, niezarejestrowanym jako czynny podatnik VAT w Polsce, ale zarejestrowanym jako podatnik podatku od wartości dodanej w Wielkiej Brytanii. Będące przedmiotem leasingu helikoptery są zarejestrowane poza obszarem Unii Europejskiej lub w państwie członkowskim Unii Europejskiej (innym niż Polska).

Po zakończeniu danej umowy leasingu, będący jej przedmiotem helikopter wraca w posiadanie Spółki, która następnie może go oddać w leasing innemu podmiotowi lub sprzedać. Okres pomiędzy zakończeniem jednej umowy leasingu, a oddaniem helikoptera w leasing na podstawie kolejnej umowy (sprzedażą helikoptera) może wynieść od kilku do kilkunastu miesięcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00