Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.07.2016, sygn. ITPB1/4511-402/16/HD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/4511-402/16/HD

Czy w opisanym powyżej stanie faktycznym dochody korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego na podstawie w art. 21 ust. 1 pkt 71 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy zwolnienie to będzie obowiązywało w przypadku zarejestrowania działalności gospodarczej prowadzonej wraz z żoną w formie spółki cywilnej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 kwietnia 2016 r. (data wpływu 27 kwietnia 2016 r.), uzupełnionym w dniu 14 czerwca 2016 r. i 1 lipca 2016 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest rolnikiem, który wraz z żoną prowadzi działalność w zakresie przetwórstwa mleka pozyskanego z własnej hodowli krów.

Wnioskodawca wraz z żoną nie mają zgłoszonej w CEIDG działalności gospodarczej. Zamierzają zgłosić w CEIDG prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa mleka jako wspólnicy spółki cywilnej.

Obecnie Wnioskodawca wraz z żoną posiadają 16,05 ha użytków rolnych, w tym 4 ha łąk i pastwisk. Hodują 11 krów dojnych oraz, zależnie od roku, cielaki z wycielenia ich krów.

Mleko pozyskane z uboju przerabiają na ser podpuszczkowy. Prace w trakcie przetwórstwa mleka wykonują wyłącznie osobiście, bez korzystania z pomocy osób trzecich. Produkt w postaci sera podpuszczkowego sprzedawany jest do dalszej odsprzedaży w sklepach, restauracjach. Prowadzona jest także sprzedaż detaliczna podczas festynów w wynajmowanym okazjonalnie lokalu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00