Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.07.2016, sygn. ILPB2/4511-1-764/16-2/AK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB2/4511-1-764/16-2/AK

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pani przedstawione we wniosku z dnia 22 czerwca 2016 r. (data wpływu 23 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni w 2008 r. zaciągnęła kredyt hipoteczny na własnościowe mieszkanie (nabyte na rynku wtórnym w tym samym roku), mieszczące się przy ul. () (dalej: Mieszkanie 1). W mieszkaniu tym Zainteresowana faktycznie mieszka, jest zameldowana i od 4 listopada 2013 r., posiada siedzibę prowadzonej przez siebie jednoosobowej działalności gospodarczej. Adres dodatkowego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej znajduje się w innym lokalu. Celom prowadzenia działalności gospodarczej w Mieszkaniu 1 służy powierzchnia 20 m z 82,10 m całkowitej powierzchni tego mieszkania. Jednakże odsetki od zaciągniętego kredytu hipotecznego nie są wliczane do kosztów prowadzonej działalności gospodarczej, jako że kredyt hipoteczny od samego początku został zaciągnięty w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych i do nich alokowany. Ponadto w najbliższym czasie Zainteresowana planuje dodatkowe nakłady na remont/modernizację Mieszkania 1 w części mieszkaniowej (nieprzeznaczonej na działalność gospodarczą), m.in. na malowanie pomieszczeń, wymianę gazowego pieca grzewczego, remont podłóg i ścian, montaż wywietrzników przeciw wilgoci. Planowane wydatki zostaną poniesione w okresie od czerwca 2016 r. do końca 2018 r. i udokumentowane paragonami i/lub fakturami VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00