Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2016, sygn. ILPP3/4512-1-4/16-2/TKu, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/4512-1-4/16-2/TKu

Ustalenie podstawy opodatkowania dla czynności darowizny znaku towarowego.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2016 r. (data wpływu 5 lipca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania dla czynności darowizny znaku towarowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lipca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania dla czynności darowizny znaku towarowego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 15 maja 2015 r. Wnioskodawca darował Swojej Żonie znak towarowy słowno-graficzny wraz z prawem ochronnym na ten znak, udzielonym na rzecz Zainteresowanego decyzją Urzędu Patentowego łącznie określane we wniosku jako znak towarowy.

Zgodnie z art. 33 pkt 9 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, znak towarowy należał do majątku osobistego Wnioskodawcy, zaś w chwili darowizny znaku towarowego istniał między Zainteresowanym a Jego Żoną ustrój rozdzielności majątkowej.

Wnioskodawca wytworzył znak towarowy we własnym zakresie. W chwili dokonywania darowizny znaku towarowego Zainteresowany był czynnym podatnikiem podatku VAT. Żona Wnioskodawcy nie prowadziła i nie prowadzi działalności gospodarczej, zarejestrowanej w CEIDG.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie.

Czy podstawą opodatkowania podatkiem VAT darowizny znaku towarowego będzie, zgodnie z art. 29a ust. 5 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (zwanej dalej ustawą o VAT), suma następujących kwot: kosztów wytworzenia znaku towarowego oraz kosztów ustanowienia i utrzymania prawa ochronnego na znak towarowy, tj. kosztów zaprojektowania znaku towarowego oraz kosztów jego rejestracji w Urzędzie Patentowym?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00