Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2016, sygn. ILPP4/4512-1-161/16-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/4512-1-161/16-4/JK

Dokumentacja uprawniająca do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2016 r. (data wpływu 20 czerwca 2016 r.) uzupełnionym pismem z dnia 16 sierpnia 2016 r. (data wpływu 23 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokumentacji uprawniającej do zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 16 sierpnia 2016 r. (data wpływu 23 sierpnia 2016 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.

Wnioskodawca zajmuje się produkcją i sprzedażą wyrobów z tworzywa sztucznego na rynku polskim, do krajów Unii Europejskiej (wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów WDT) oraz poza UE. Sprzedaż do krajów UE odbywa się na różnych warunkach Incoterms, do podatników zarejestrowanych do transakcji wewnątrzwspólnotowej. W przypadku sprzedaży na warunkach Free Carrier (FCA) towar jest dostarczony, gdy sprzedawca dostarczy go do przewoźnika w określonej lokalizacji. Jeżeli dostawa ma miejsce na terenie sprzedającego, wówczas sprzedający odpowiada za załadunek odpowiednio zapakowanego towaru na pojazd dostarczony przez kupującego. Kupujący dokonuje wyboru rodzaju transportu oraz przewoźnika, z którym podpisał kontrakt przewozowy oraz płaci za transport główny. Przeniesienie opłat i ryzyka ma miejsce w momencie, w którym przewoźnik odbiera towar. Strony muszą uzgodnić miejsce przekazania towaru (terminal przewoźnika lub teren sprzedającego). W razie potrzeby, sprzedający musi udzielić kupującemu wszelkiego wsparcia potrzebnego do uzyskania wszystkich dokumentów i informacji dotyczących wymogów bezpieczeństwa towaru i/lub transportu na miejsce przeznaczenia. Koszty związane z dostarczonymi dokumentami i/lub udzielonym wsparciem będą ponoszone przez kupującego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00