Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.02.2017, sygn. 0461-ITPP1.4512.984.2016.1.IK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP1.4512.984.2016.1.IK

Czy świadczone przez Wnioskodawcę usługi masażu wskazane we wniosku, powinny korzystać ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko & przedstawione we wniosku z dnia 6 grudnia 2016 r. (data wpływu 15 grudnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług masażu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 grudnia 2016 r., został złożony wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług masażu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Uzdrowisko jest podatnikiem VAT, zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny. Przedmiotem działalności Uzdrowiska jest w szczególności lecznictwo uzdrowiskowe, produkcja i sprzedaż wody mineralnej, sprzedaż detaliczna w barach restauracji, usługi hotelarskie, Aquapark, SPA itp. Spółka w ramach świadczonych usług w części SPA oferuje klientom m.in. zabiegi kosmetologiczne, pielęgnacyjne i lecznicze dla całego ciała. Celem części usług świadczonych w SPA jest profilaktyka, zachowanie, przywracanie i poprawa zdrowia klienta, a usługi te są wykonywane w ramach zawodów medycznych, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej przez osoby posiadające stosowne kwalifikacje zawodowe potrzebne do wykonywania tego typu usług o charakterze leczniczym. Są to np. usługi różnego rodzaju masaży, które pomimo tego, że wykonywane są w części SPA dla klientów komercyjnych (nie wymagają skierowań lekarskich), wykonywane są przez pracownika, posiadającego stosowne kwalifikacje zawodowe do wykonywania takich zabiegów, dyplomowanego technika masażystę. Masaże uznawane są za korzystne w procesie dbałości o zdrowie. Kwotą należną, jaką klient płaci za usługę jest cena brutto wynikająca z cennika. W stosunku do wskazanych usług masażu wykonywanych w części SPA dla klientów komercyjnych Uzdrowisko stosuje stawkę VAT 23% wyliczając kwotę podatku VAT przy zastosowaniu metody w stu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00