Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12.04.2017, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.41.2017.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.41.2017.1.RD

Czy kwoty Compensation Payment (korekty dokonanej w przypadku, gdy faktyczny wskaźnik ROCE uzyskany przez Producenta będzie wyższy/niższy od zakresu docelowego), które Spółka otrzymuje lub płaci, pozostają poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT? Czy w związku z otrzymaniem/zapłatą kwot wynikających z Compensation Payment Producenci będący sprzedawcami są zobowiązani do dokonania korekt faktur wystawionych na rzecz Spółki będącej nabywcą?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 14 marca 2017 r. (data wpływu 16 marca 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów w zakresie braku opodatkowania korekty do określonego poziomu zwrotu na kapitale zaangażowanym oraz braku obowiązku dokonania korekt faktur wystawionych na rzecz Spółki będącej nabywcą jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 marca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania korekty do określonego poziomu zwrotu na kapitale zaangażowanym oraz braku obowiązku dokonania korekt faktur wystawionych na rzecz Spółki będącej nabywcą.

Przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

A. AG (dalej: Spółka) posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Szwajcarii. Spółka jest zarejestrowana na potrzeby VAT w Polsce Spółka wchodzi w skład wielonarodowej Grupy G. (dalej: Grupa G.), która zajmuje się produkcją i sprzedażą m.in. systemów sanitarnych i rurowych, ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, kabin prysznicowych i armatury (dalej: Produkty).

W ramach Grupy G. Spółka pełni funkcję naczelnego stratega Grupy G. i zapewnia funkcjonowanie centralnego zarządzania. Podejmuje wszystkie zasadnicze decyzje dotyczące Grupy G. Obejmuje to rozwój strategii działalności gospodarczej, rozdysponowanie zasobów dla poszczególnych procesów operacyjnych oraz udzielanie wytycznych w sprawie prowadzenia działalności operacyjnej. Między innymi Spółka odpowiada za decyzje dotyczące asortymentu Produktów, zarządzanie łańcuchem dostaw, tj.: alokację produkcji do poszczególnych jednostek w Grupie G. pełniących funkcje produkcyjne, zapewnienie dostępności Produktów jednostkom pełniącym funkcje dystrybucyjne oraz organizację obsługi logistycznej dostaw do jednostek dystrybucyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00