Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2017, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.42.2017.2.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 3063-ILPP1-3.4512.42.2017.2.KM

Rozpoznanie transakcji jako eksportu towarów opodatkowanego stawką podatku w wysokości 0%.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 stycznia 2017 r. (data wpływu 2 lutego 2017 r.) uzupełnionym pismem z dnia 22 marca 2017 r. (data wpływu 28 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania transakcji jako eksportu towarów opodatkowanego stawką podatku w wysokości 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lutego 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej od towarów i usług w zakresie rozpoznania transakcji jako eksportu towarów opodatkowanego stawką podatku w wysokości 0%. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 22 marca 2017 r. (data wpływu 28 marca 2017 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Jest podatnikiem podatku VAT oraz dokonał zgłoszenia jako podatnik VAT unijny. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej otrzymał zamówienie na towar od kontrahenta zagranicznego spoza Unii Europejskiej. Zamówionego towaru nie posiada w swoich zasobach magazynowych, dlatego też poszczególny asortyment składający sie na zamówienie jego klienta, będzie zakupiony przez Wnioskodawcę w innych firmach na terenie Polski. Owe poszczególne elementy składające się na zamówienie klienta zostaną dostarczone na teren wynajętej przez Wnioskodawcę firmy transportowej. Tam następnie całość zostanie załadowana i na koszt Wnioskodawcy zostanie przetransportowana bezpośrednio pod adres na terenie innego kraju UE, wskazany przez jego odbiorcę. W momencie odbioru towaru przez jego klienta lub przez jego przedstawiciela, własność towaru i odpowiedzialność za niego przechodzi na kupującego. Towar ten następnie zostanie wyeksportowany drogą morską lub lotniczą na koszt kupującego do państwa położonego poza Unią Europejską. To również kupujący od Wnioskodawcy towar lub jego pełnomocnik dokona w jego imieniu zgłoszenia celnego w innym kraju UE, dotyczącego eksportu towaru. Dokumenty celne potwierdzające wywóz towaru poza teren Unii Europejskiej zostaną przekazane Wnioskodawcy po dokonaniu ww. czynności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00