Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2020, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.361.2020.1.ICz, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.361.2020.1.ICz

Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w okolicznościach opisanych we wniosku (wariant 1-3).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 maja 2020 r. (data wpływu 5 maja 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w okolicznościach opisanych we wniosku (wariant 1-3) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 maja 2020 r. do tut. organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności w okolicznościach opisanych we wniosku (wariant 1-3).

We wniosku przedstawiono następujący zaistniały stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

P Polska sp. z o.o. [dalej: Spółka lub Wnioskodawca] jest spółką utworzoną zgodnie z polskim prawem oraz będącą zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT w Polsce.

Spółka należy do międzynarodowej Grupy PS., w skład której wchodzą m.in. podmioty oferujące samochody użytkowe.

Przedmiotem działalności Spółki jest przede wszystkim udzielanie finansowania zakupu samochodów marek Peugeot, Citroen oraz DS na podstawie umów leasingu (tj. umów zdefiniowanych w art. 7091 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1145 ze zm.) [dalej: KC]), umów najmu, umów dzierżawy bądź umów podobnych, a także na podstawie oferowanych pożyczek.

W ramach prowadzonej działalności w zakresie leasingu oraz najmu samochodów Spółka kupuje od dealerów samochodowych samochody z różnym poziomem wyposażenia oraz, zgodnie z oczekiwaniami klientów Spółki, z dodatkowymi opcjami wyposażenia oraz akcesoriami. W konsekwencji przedmiotem zakupu dokonywanego przez Spółkę (a następnie przedmiotem oddania w drodze leasingu lub umowy podobnej) jest każdorazowo samochód z wyposażeniem oraz akcesoriami wybranymi przez klienta Spółki w momencie gdy klient składa u dealera zamówienie na dany rodzaj samochodu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00