Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 20 maja 2008 r., sygn. I SA/Wr 126/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom Sędziowie Sędzia NSA Halina Betta (sprawozdawca) Asesor WSA Katarzyna Borońska Protokolant Edyta Luniak po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 20 maja 2008 r. przy udziale - sprawy ze skargi Spółka A. we Wrocławiu na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej we W. z dnia 7 grudnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego I. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzające ją postanowienie Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego we W. z dnia 24 września 2007 r. Nr [...] II. zasądza na rzecz strony skarżącej od Dyrektora Izby Skarbowej we W. kwotę 457,00 (czterysta pięćdziesiąt siedem ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Strona skarżąca Spółka A. we W. wystąpiła do Naczelnika [...] Urzędu Skarbowego we W. o udzielenie interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego.

Z opisanego we wniosku stanu faktycznego wynika, że przedmiotem działalności podatnika jest sprzedaż usług gastronomicznych w prowadzonych przez spółkę restauracjach oraz w pozostałych placówkach gastronomicznych. W związku z prowadzoną działalnością spółka prowadzi liczne akcje promocyjne i reklamowe, w ramach których przekazuje nieodpłatnie kontrahentem towary należące do przedsiębiorstwa spółki oraz świadczy na rzecz kontrahentów nieodpłatne usługi. Przykładowo są to zaproszenia dla klientów uprawniające do nieodpłatnego nabycia usług gastronomicznych w restauracjach do określonej w zaproszeniu kwoty, gratisy przekazywane do zakupionych usług gastronomicznych (gratisy nie zwiększają ceny usług, do których są dołączone), nagrody rzeczowe przekazywane w ramach konkursów organizowanych przez spółkę. Spółka dokonuje odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego od zakupów związanych z akcjami przedstawionymi wyżej. Na tle opisanego stanu faktycznego, podatnik ma wątpliwości w zakresie sposobu opodatkowania podatkiem od towarów i usług nieodpłatnego przekazania towarów oraz świadczenia usług kontrahentom.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00