Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 20 grudnia 2012 r., sygn. I SA/Kr 1660/12

 

Sygn. akt I SA/Kr 1660/12 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 20 grudnia 2012 r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Piotr Głowacki, Sędzia: WSA Paweł Dąbek, Sędzia: WSA Inga Gołowska (spr.), Protokolant: Aleksandra Osipowicz, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 grudnia 2012 r., sprawy ze skargi Wyższej Szkoły w K., na interpretację indywidualną Ministra Finansów, z dnia 4 lipca 2012 r. Nr [...], w przedmiocie podatku od towarów i usług - skargę oddala -

Uzasadnienie

Wnioskiem z 16 kwietnia 2012r. (data wpływu do organu) Wyższa Szkoła w K. (dalej-"W")zwróciła się do Ministra Finansów (organ upoważniony Dyrektor Izby Skarbowej ) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w zakresie podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca przedstawił następujący stan faktyczny:

"W" kształci studentów na kierunkach ,,aktorstwo" i ,,reżyseria". Cykl kształcenia w szkole teatralnej kończy przygotowany spektakl dyplomowy będący gotowym przedstawieniem teatralnym do zaprezentowania przed publicznością. Cykl kształcenia artysty teatru polega na stopniowym rozwoju zakresu realizacji zadań artystycznych , zwiększanych w miarę nabywania umiejętności przez studenta, aktora, reżysera. Realizowane w początkowym etapie kształcenia prace aktorskie, prezentowane są przed pedagogami i kolegami z Uczelni. Ostatnim etapem kształcenia studenta na poziomie wyższym jest gotowy spektakl, w którym oprócz prezentacji umiejętności zawodowych następuje konfrontacja umiejętności przed publicznością. Przedstawienie dyplomowe jest częścią praktyczną pracy dyplomowej (magisterskiej) studentów a jej pozytywna ocena stanowi podstawę do uzyskania tytułu zawodowego magistra sztuki. Ten ostatni etap kształcenia zwany spektaklem dyplomowym prezentowany jest na scenach teatralnych Uczelni a publiczność kupuje na spektakle bilety. Niewielka cena biletu pozwala na zapewnienie widowni, przed którą następuje konfrontacja umiejętności zawodowych studentów. Publiczny pokaz jest sprawdzianem praktycznym, na ile nabyte w procesie kształcenia studenta w uczelni umiejętności, przyszły artysta potrafi pokazać i zrealizować na scenie, jest niezbędny do tego aby student w pełni skorzystał z usługi jaka oferuje mu Uczelnia, czyli wykształcenie zawodowego aktora czy reżysera. Uzyskany dochód z biletów przeznaczony jest na przygotowanie kolejnych spektakli dyplomowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00