Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gorzowie Wlkp. z dnia 21 listopada 2018 r., sygn. I SA/Go 391/18

Podatek od towarów i usług

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie Wielkopolskim w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Skupień Sędziowie Sędzia WSA Anna Juszczyk - Wiśniewska (spr.) Sędzia WSA Jacek Niedzielski Protokolant Sekretarz sądowy Anna Pakuła po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 listopada 2018 r. sprawy ze skargi B.B. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do grudnia 2015 r. oddala skargę.

Uzasadnienie

Skarżąca B.B. działając poprzez pełnomocnika złożyła skargę na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] czerwca 2018r. Nr [...]. Zaskarżona decyzja utrzymywała w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celno-Skarbowego z dnia [...] grudnia 2017 r. Nr [...] wydaną w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do grudnia 2015 r.

Zaskarżona decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym:

Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej wszczął postępowanie kontrolne wobec B.B., (zwana dalej Podatnikiem, Skarżącą, Stroną) w zakresie prawidłowości rozliczania podatku od towarów i usług za 2015r.

W wyniku przeprowadzonego postępowania organ ustalił, że Skarżąca prowadzi działalność gospodarczą od [...] maja 1997 r. pod nazwą Przedsiębiorstwo B B.B.. W 2015 r. na podstawie umów franchisingowych zawartych [...] Sp. z o.o., Skarżąca prowadziła 4 punkty sprzedaży pod marką [...]. Organ ustalił, że w okresie od stycznia do grudnia 2015r. Skarżąca traktowała sprzedaż realizowaną w systemach "drive in" i "walk through" jako dostawę gotowych posiłków i dań, opodatkowując tę sprzedaż stawką 5%. Natomiast sprzedaż wewnątrz lokali do końca czerwca 2015 r. traktowana była jako sprzedaż opodatkowana stawką podatku od towarów i usług 8%. Po tym okresie Strona również sprzedaż wewnątrz lokali traktowała jako dostawę gotowych posiłków, opodatkowując tę sprzedaż wg 5% stawki podatku VAT. Skarżąca w styczniu 2016 r. złożyła korekty deklaracji VAT-7 w których skorygowała sprzedaż wykazaną jako sprzedaż usług gastronomicznych opodatkowanych stawką 8% i ustaliła od tej sprzedaży podatek należny wg stawki 5% uznając, że sprzedaż wewnątrz lokali stanowi sprzedaż gotowych posiłków.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00