Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2023-01-23

wywiad

Szansa na porozumienie: 50 na 50

Węglowy blok w Jaworznie miał mieć moc 910 MW. Według władz Tauronu Wytwarzanie realnie osiągnie 850 MWWęglowy blok w Jaworznie miał mieć moc 910 MW. Według władz Tauronu Wytwarzanie realnie osiągnie 850 MW

Szuladziński: Tauron nie był i nie jest zainteresowany przejęciem czy inwestycją kapitałową w Rafako

Trajan Szuladziński, prezes Tauron Wytwarzanie

Trajan Szuladziński, prezes Tauron Wytwarzanie

Chcecie zniszczyć Rafako? Czy jednak uda się zawrzeć kompromis? Lider PO, Donald Tusk, w zeszły piątek na spotkaniu z załogą Rafako w Raciborzu mówił: „Nie wyobrażam sobie, żeby efektem działania władzy i wielkiej spółki Skarbu Państwa było zniszczenie innej polskiej firmy”.

Nie traćmy z pola widzenia sprawy najistotniejszej. Blok w Jaworznie jest istotnym elementem budującym bezpieczeństwo energetyczne Polski. Od kiedy nasi pracownicy przejęli prowadzenie jednostki, blok pracuje stabilnie.

Tauron w istotnej części należy do Skarbu Państwa, co automatycznie powoduje polityczne wpływy. Natomiast, zarządzając spółką, nie mogę bazować na kryteriach politycznych. Muszę dbać o interes firmy i to jest dla mnie kluczowe. Jeżeli właściciel uzna, że niewłaściwie zarządzam, to dokona odpowiedniej zmiany, ma do tego pełne prawo. Kwestie polityczne nie mogą jednak mieć bezpośredniego przełożenia na moje decyzje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00