Samorządy są głównym rzecznikiem wspierania turystyki
Samorządy są głównym rzecznikiem wspierania turystyki
Z Andrzejem Kozłowskim, prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej rozmawia Elżbieta Pałys
n
Jakie zmiany nastąpią w Polskiej Organizacji Turystycznej? Jak wyglądać będzie Dyrekcja Współpracy Regionalnej, komórka POT odpowiedzialna za kontakty z samorządami? Struktura Polskiej Organizacji Turystycznej będzie skonstruowana bardziej poziomo, ukierunkowana na bardziej efektywną promocję kraju. Rezygnujemy z urzędowości w POT. Musi to być firma efektywnie pracująca na rzecz polskiej turystyki.
Osoby, które będą zajmowały się współpracą z regionami, muszą akceptować koncepcję, którą założyliśmy. Muszą to być nie tylko bierni wykonawcy, ale przede wszystkim ludzie aktywni, przychodzący z pomysłami. Muszą być gotowi na pracę w terenie i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Potrzebni nam są ludzie z doświadczeniem. Nie mamy już czasu na naukę, a potrzebujemy osób, które same będą nauczały.
