VI Europejski Kongres Odnowy Wsi w Kamieniu Śląskim
Pogodzić tradycję z nowoczesnością
Przyszłość odnowy wsi w Europie i szanse, jakie niesie ze sobą rozszerzenie Unii Europejskiej, to główne przesłanie VI Europejskiego Kongresu Odnowy Wsi, który obradować będzie od 23 do 26 maja br. w Kamieniu Śląskim na Opolszczyźnie.
Województwo opolskie od kilku lat zabiegało o możliwość zorganizowania kongresu na swoim terenie. Program „Odnowy wsi” - podpatrzony u partnerów z niemieckiego landu Nadrenia-Palatynat - trafił w regionie na wyjątkowo podatny grunt. Opolska wieś od lat słynęła z gospodarności i ogromnej dbałości o estetykę. Teraz te wzorce można było promować, wyłaniali się lokalni liderzy z pomysłami na rozwój swojej wsi. Znaleźli się ich naśladowcy, pojawiła się zdrowa rywalizacja.

