W Lublinie dbają o zdrowy uśmiech najmłodszych mieszkańców
GRAŻYNA JACKOWSKA,
Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Lublin
Nasze miasto od kilku lat przeznacza środki finansowe na programy profilaktyczne w zakresie stomatologii szkolnej. Na terenie większości lubelskich szkół znajdują się gabinety stomatologiczne, które prowadzone są przez indywidualne lub grupowe praktyki lekarskie oraz niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Środki z budżetu miasta otrzymują podmioty wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert. Istnieje również możliwość objęcia programem uczniów ze szkół, w których brak gabinetów stomatologicznych. Do konkursu może przystąpić bowiem każdy podmiot, który spełnia warunki określone w konkursie. W takiej sytuacji najlepiej, jeśli gabinet znajduje się w bliskiej odległości od szkoły.

