Gazeta Samorządu i Administracji 22/2011 z 15.11.2011, str. 4
Data publikacji: 01.07.2018
WYDARZENIA
Europejski Kongres Gmin Wiejskich
Przedstawiciele gmin wiejskich nie zgadzają się na uzależnianie pomocy unijnej od sytuacji makroekonomicznej kraju. Takie ograniczenia uderzą bowiem przede wszystkim w samorządy, które nie mają wpływu na politykę władz centralnych, pogarszając jednocześnie sytuację gospodarczą w ukaranym państwie.
W dniach 19-20 października 2011 r. w Warszawie odbył się pierwszy Europejski Kongres Gmin Wiejskich. Było to największe spotkanie samorządowe podczas polskiej prezydencji. Zorganizowały go Związek Gmin Wiejskich RP oraz Komitet Regionów Unii Europejskiej - Komisja COTER. Patronat nad kongresem sprawował m.in. prezydent Bronisław Komorowski. Głównym tematem dyskusji była dotyczącej rozwoju obszarów wiejskich.


