Gazeta Samorządu i Administracji 5/2018 z 05.05.2018 [dodatek: Gazeta Samorządu i Administracji]
Data publikacji: 01.05.2018
Dyrektor oblicza miesięczną należność za korzystanie dziecka z przedszkola
Wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów ustala rada gminy. Dyrektor nie zawiera z rodzicami umów określających te opłaty. Natomiast dyrektor przedszkola dokonuje obliczenia miesięcznej należności wynikającej z liczby godzin, w których dziecko korzystało z przedszkola.
Ustalenia wysokości opłat za korzystanie z przedszkola przez dzieci objęte wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat - dokonuje rada gminy w drodze uchwały. Jednak dotyczy to wychowania przedszkolnego realizowanego w prowadzonym przez gminę:

